Анотація:
МЕТА РОБОТИ - встановлення загальних закономірностей і обґрунтування фізич¬них принципів можливості керування фазовим складом і фізико-механічними властивостями матеріалів за допомогою довготривалого експонування зразків у магнітному полі.
ОБ’ЄКТ ДОСЛІДЖЕННЯ - плавлений інтерметалід ТіNi.
МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ дослідження- рентгеноструктурні дослідження та мікротвердість вихідних зразків ТіNi, експозиція зразків ТiNi в залежності від симетрії поля, дослідження мікротвердості та рентгеноструктурного аналізу зразків, обґрунтування можливості використання магнітного поля для керування фазовим складом та дефектною структурою зразків.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: ІНТЕРМЕТАЛІД, МАГНІТНА СПРИЙНЯТЛИВІСТЬ, МАГНІТНЕ ПОЛЕ, ЕКСПОЗИЦІЯ В МАГНІТНОМУ ПОЛІ.
Опис:
СКОРОЧЕНИЙ ЗМІСТ ВИСНОВКІВ РЕЦЕНЗЕНТІВ.
Отримані фізичні дані о закономірностях впливу магнітного поля на інтерметаліди ТіNi, Ті3Sn. Доведена можливість керування фазовим складом твердого розчину за допомогою експонування зразків в магнітних полях різної симетрії. Робота виконана на доброму науковому рівні за допомогою сучасних аналітичних методів і заслуговує позитивної оцінки.
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО ПОДАЛЬШЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ.
Результати роботи дозволяють рекомендувати продовження вивчення впливу магнітного поля на інтерметаліди. Робота виконана на доброму науковому рівні за допомогою сучасних аналітичних методів і заслуговує позитивної оцінки.