Анотація:
Об’єкт дослідження – стандарти порошкової металургії та твердих сплавів.
Мета роботи – аналіз європейських стандартів, розроблення національних стандартів, які відповідали б сучасному рівню розвитку науки і техніки, положенням Угоди про технічні бар’єри у торгівлі СОТ.
Розроблено проєкти національних стандартів серії ISO 7627:
ДСТУ EN ISO 7627-1 Сплави тверді. Хімічний аналіз атомно-абсорбційною спектрометрією. Частина 1. Загальні вимоги.
ДСТУ EN ISO 7627-2 Сплави тверді. Хімічний аналіз атомно-абсорбційною спектрометрією. Частина 2. Визначення вмісту кальцію, калію, магнію та натрію у межах від 0,001 % до 0,02 % (м/м).
ДСТУ EN ISO 7627-3 Сплави тверді. Хімічний аналіз атомно-абсорбційною спектрометрією. Частина 3. Визначення вмісту кобальту, заліза, марганцю та нікелю у межах від 0,01 % до 0,5 % (м/м).
ДСТУ EN ISO 7627-4 Сплави тверді. Хімічний аналіз атомно-абсорбційною спектрометрією. Частина 4. Визначення вмісту молібдену, титану та ванадію у межах від 0,01 % до 0,5 % (м/м).
ДСТУ EN ISO 7627-5 Сплави тверді. Хімічний аналіз атомно-абсорбційною спектрометрією. Частина 5. Визначення вмісту кобальту, заліза, марганцю, молібдену, нікелю, титану та ванадію у межах від 0,5 % до 2 % (м/м).
ДСТУ EN ISO 7627-6 Сплави тверді. Хімічний аналіз атомно-абсорбційною спектрометрією. Частина 6. Визначення вмісту хрому у межах від 0,01 % до 2 % (м/м).
Впровадження нових національних стандартів сприятиме міжнародному науковому і виробничому обмінам, а також обміну товарами і послугами в області порошкової металургії та твердих сплавів.
Проведено перевірку на відповідність законодавству України, міжнародним, європейським та регіональним стандартам, рівневі розвитку науки, потребам споживачів 2-х стандартів та винесено рішення про їх застосування в Україні.
Ключові слова: ПОРОШКОВА МЕТАЛУРГІЯ, СТАНДАРТИЗАЦІЯ, СПЛАВИ ТВЕРДІ, ХІМІЧНИЙ АНАЛІЗ, АТОМНО-АБСОРБЦІЙНА СПЕКТРОМЕТРІЯ.
Опис:
Скорочений зміст висновків рецензентів.
Розроблені проєкти національних стандартів відповідають основним принципам державної політики у сфері стандартизації, потребам виробників та споживачів, рівню розвитку науки і техніки.
Пропозиції про подальше використання результатів роботи.
Впровадити нові національні стандарти в Україні.