Анотація:
МЕТА РОБОТИ - теоретичне дослідження властивостей нанорозмірних матеріалів.
Досліджено спонтанний флексоелектричний та флексомагнітний ефекти у сегнетоелектричних та магнітних наноматеріалах. Розраховано головні рівняння для опису флексоефекту наночастинок фероїків. Розгля¬нуто вплив спонтанного флексоефекту на пружні поля у нанофероїках та на властивості нанорозмірних сегнетоелектриків. Проведено теоретичні дослідження лінійного флексомагнітоелектричного зв'язку у наномульти-фероїках та матеріалах типу антиферомагнетик-сегнетоелектрик.Запропонована модель магнітоелектричних явищ у віртуальних сегнето¬електриках зі структурою перовськіту, легованих марганцем. Розраховано параметри спін-гамільтоніану, обумовлені поляризацією. На основі теорії суперобміну розраховано зміни обмінної взаємодії між парою домішок різного типу при переорієнтації нецентральних домішок марганцю, які обумовлюють залежність магнітної сприйнятливості матеріалу від електричного поля.
Опис:
СКОРОЧЕНИЙ ЗМІСТ ВИСНОВКІВ РЕЦЕНЗЕНТІВ.
В роботі вирішено багато важливих, актуальних проблем сучасного матеріало знавства, теорії твердого тіла та фізики наноструктур. Одержані нові фундаментальні результати, які вносять суттєвий внесок у фізику твердого тіла. Особливо треба відмітити, що розроблена авторами теорія принципово нового явища, характерного для наноматеріалів, а саме спонтанного флексоелектричного та флексомагнітного ефектів у сегнетоелектричних та магнітних наночастинках є суттєвим вкладом в теорію наноструктур. ПРОПОЗИЦІЇ ПРО ПОДАЛЬШЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ.
Теоретичні дослідження рекомендовано продовжити, накопичений досвід, комплекси програм, апробовані аналітичні та чисельні методи розрахунків рекомендовано використати для подальших теоретичних розрахунків властивостей наноматеріалів.