Анотація:
МЕТА РОБОТИ - підвищення експлуатаційних характеристик зносостійких електроіскрових покриттів за рахунок розвитку уявлень про динаміку масопереносу та теплообміну в іскровому проміжку математичного моделювання цих процесів і розробки на цих засадах нових електродних матеріалів, режимів та засобів електроіскрового нанесення градієнтних покриттів на поверхню деталей машин та інструментів.
ОБ’ЄКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ - електродні матеріали для електроіскрового
легування із дрібнозернистих твердих сплавів системи WС-Со,
композиційних матеріалів на основі карбіду, бориду, нітриду титану і
карбіду бору та багатокомпонентних електродних матеріалів на основі
нікеллю заліза, кобальту.
Мета наукових досліджень полягає в підвищенні експлуатаційних характеристик зносостійких електроіскрових покриттів за рахунок розвитку уявлень про динаміку масопереносу та теплообміну в іскровому проміжку, розробки на цих засадах нових електродних матеріалів, режимів з засобів електроіскрового нанесення градієнтних покриттів на поверхню деталей машин та інструментів з використанням спеціально розробленого устаткування, формування, а також стандартних іскрових апаратів вивчено процес електроіскрових
покриттів, їх фізико-механічні властивості та структурно-фазовий склад при застосуванні мікросекундних високочастотних та мілісекундних електричних імпульсів, контрольованому розмірі між електродного проміжку та температури підкладки, з накладенням зовнішнього магнітного поля.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: ЕЛЕКТРОІСКРОВЕ ЛЕГУВАННЯ, ЕЛЕКТРОДНІ МАТЕРІАЛИ, ЕРОЗІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ, ТЕРМОСВІТЛОВЕ ТА ЛАЗЕРНЕ ОПРОМІНЕННЯ, ВЛАСТИВОСТІ ПОКРИТТІВ.
Опис:
ПРОПОЗИЦІЇЇ ПРО ДАЛЬШЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ. На засадах поглиблення знань про фізику, фізико-хімію та динаміку іскрових процесів розроблено нові електродні матеріали на основі карбідів бору та вольфраму, дібориду, карбіду й нітриду титану та багатокомпонентних систем для підвищення зносостійкості та відновлення зношених деталей машин.
ЗАДАЧІ ДОСЛІДЖЕННЯ.
Дослідження кінетики електроіскрового переносу металів і сплавів в залежності від розміру міжелектродного проміжку, температури підкладки та напруженості магнітного поля.
Вивчення впливу розміру міжелектродного проміжку, температури підкладки напруженості магнітного поля, зворотного переносу матеріалу катода на анод та інтенсивної обробки сонячним і лазерним випромінюванням на структурні та механічні властивості електроіскрових покриттів.
Математичне моделювання динаміки механічної та теплової взаємодії в системі легуючий матеріал-міжелектродне середовище-підкладка за допомогою ЕОМ та аналіз
отриманих результатів.